Wczoraj w informacjach dla mediów na stronie zywiec-zdroj.pl ukazał się wpis, który opowiada o planach firmy na zwiększenie działań w kierunku recyklingu i ochrony środowiska. Firma zapowiada działania prowadzące do bardziej efektywnego systemu zbiórki butelek PET oraz ich recyklingu. Żywiec Zdrój zoobowiązuje się do poddania recyklingowi takiej samej ilości plastiku, jaka opuściła fabrykę – plany te mają ostać uskutecznione do 2020 roku.

1. Żywiec Zdrój wspólnie z partnerami będzie działać, by w 2025 roku osiągnąć powyżej 90% recyklingu butelek PET w Polsce.
2. Żywiec Zdrój zobowiązuje się, że już w 2020 roku taka sama ilość plastiku, jaką wprowadzi na rynek zostanie zebrana i poddana recyklingowi.
3. Żywiec Zdrój wspiera ideę gospodarki o obiegu zamkniętym i będzie stopniowo zwiększać udział przetworzonego plastiku w swoich butelkach, jednocześnie pracując nad rozwiązaniami alternatywnymi dla plastikowych opakowań.

Działania na rzecz ochrony środowiska firma prowadziła już wcześniej, pamiętamy kampanie których celem było zebranie pieniędzy na posadzenie nowych drzew czy na cele charytatywne.

„Woda to najzdrowszy wybór w kontekście nawodnienia organizmu człowieka. Naszą misją jest, aby Polacy pili zdrowiej, dlatego też kluczowy obszar odpowiedzialności Żywiec Zdrój dotyczy kreowania właściwych nawyków właśnie w obszarze nawodnienia. Jednocześnie, bierzemy pełną odpowiedzialność nie tylko za nasze produkty, ale również za wszystko, co jest z nimi związane. W tym także za opakowania, które pozwalają dostarczać wysokiej jakości wodę, po którą mogą sięgać konsumenci w każdym miejscu i czasie. Mamy jednak świadomość wyzwania jakim są obecnie opakowania.” – mówi Frédéric Guichard, Prezes Żywiec Zdrój.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Żywiec Zdrój

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *