Spółka Starbucks Corporation ogłosiła nominację Patricka Grismera na wiceprezesa wykonawczego i dyrektora finansowego (CFO) firmy. Grismer, który podlegać będzie bezpośrednio Kevinowi Johnsonowi, prezesowi i dyrektorowi generalnemu spółki, zastąpi na tym stanowisku Scotta Mawa, który odchodzi 30 listopada. Maw pozostanie w firmie jako starszy konsultant do marca 2019 r., aby zapewnić płynne przejście na nowy tryb zarządzania, podczas gdy Grismer dołączy do spółki 12 listopada i zacznie pracę jako CFO od 30 listopada.

Patrick Grismer, jako dyrektor finansowy, wniesie do Starbucks ogromne doświadczenie przywódcze w zakresie działalności globalnych spółek wzrostowych nastawionych na klienta. Obejmuje ono łącznie 25 lat w takich spółkach jak Hyatt Hotels Corporation, Yum! Brands (spółka macierzysta KFC, Pizza Hut i Taco Bell) oraz The Walt Disney Company.

Grismer dołącza do Starbucks, ustępując ze stanowiska CFO w Hyatt, które zajmował od marca 2016 r. Na swoim poprzednim stanowisku Patrick Grismer odpowiadał za wszystkie aspekty funkcjonowania finansowego spółki w wymiarze globalnym, a także za strategię korporacyjną, zarządzanie aktywami, działalność budowlaną, zaopatrzenie i usługi wspólne.

Wcześniej Grismer uzyskał tytuł licencjata na kierunku zarządzanie biznesem na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, magistra zarządzania biznesem na Kellogg Graduate School of Management Uniwersytetu Northwestern i otrzymał uprawnienia biegłego rewidenta w Stanie Kalifornia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *