Globalny gigant napojów Coca-Cola ogłosił kluczowe zmiany w swoim najważniejszym zespole kierowniczym, w tym wybór nowego prezesa i dyrektora operacyjnego, a także nowego dyrektora finansowego.

Brian Smith został wybrany na stanowisko prezesa i dyrektora ds. Operacyjnych od 1 stycznia, po 21 latach pracy w firmie produkującej napoje bezalkoholowe. Smith obecnie pełni funkcję prezesa grupy firm Europe, Middle East and Africa (EMEA). Firma poinformowała w oświadczeniu, że Smith jest dobrze przygotowany do prowadzenia operacji w terenie i przyśpieszenia realizacji kluczowych strategii. Zgłosi się do CEO Jamesa Quincey.

„Mam ogromny szacunek dla Briana, który jest wartościowym partnerem biznesowym” – powiedział Quincey. „On jest idealną osobą do kierowania rynkowym kierownictwem egzekucyjnym firmy, co pozwoli mi skupić się na strategicznym kierownictwie Coca-Coli, jako że nadal ewoluujemy jako kompletna firma napojów”.

John Murphy, prezes grupy Asia Pacific, wejdzie na stanowisko starszego wiceprezesa i zastępcy dyrektora finansowego na 1 stycznia i zostanie wyniesiony na stanowisko wiceprezesa i dyrektora finansowego w dniu 16 marca 2019 r., Po przejściu na emeryturę Kathy Waller po 32 latach u giganta napojów bezalkoholowych.

Waller, który objął funkcję dyrektora finansowego w 2014 r., „Odegrał kluczową rolę w transformacji, modernizacji i uproszczeniu funkcji finansowej Coca-Coli”. Jako przewodniczący założonej przez firmę Rady ds. Przywództwa Kobiet wspierała tworzenie i realizację programu „Kobiety w przywództwie”.

Murphy pracował w systemie Coca-Cola od 1988 roku i służył w szeregu ról finansowych, strategicznych i operacyjnych na całym świecie. Jest szanowanym liderem z doświadczeniem finansowym i operacyjnym, z silnymi relacjami w dziale finansowym firmy.

Jako dyrektor finansowy Murphy będzie odpowiedzialny za prowadzenie globalnej organizacji finansowej, w tym fuzji i przejęć; relacje inwestorskie; podatek; skarbiec; rewizja; rachunkowość i kontrole; sprawozdawczość finansowa; nieruchomość; i zarządzanie ryzykiem.

„Dołączam do wszystkich w Coca-Coli, dziękując Kathy za jej wieloletnie wzorowe usługi dla firmy” – powiedział Quincey. „Pozostawia wielką spuściznę jako lider, w tym jako mentor, który stworzył silną organizację i umieścił klocki, aby nadal przekształcać i modernizować naszą funkcję finansową. John będzie świetnie pasował do naszego nowego dyrektora finansowego, dzięki jego bogatemu doświadczeniu zarówno w finansach, jak i jako lider operacyjny. ”

Firma napojowa ogłosiła także, że Nancy Quan obejmie stanowisko starszego wiceprezesa i mianuje Chief Technical Officer od 1 stycznia. Obecnie jest wiceprezesem i dyrektorem technicznym Coca-Cola North America.

Ona zastąpi Eda Haya, który planuje odejść z firmy w dniu 31 marca 2019 roku. Hays przejdzie do roli starszego doradcy 1 stycznia, informując także o Quincey.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *