Gigant naftowy Caltex ogłosił wycofanie się z dyrektora finansowego, Simona Hepwortha, który zajmuje stanowisko od 2001 roku.

W tym czasie Hepworth był odpowiedzialny za prowadzenie dyscypliny finansowej, która była fundamentalna dla transformacji biznesu i koncentrowania się na tworzeniu wartości dla akcjonariuszy – poinformowała firma w oświadczeniu dla inwestorów.

Hepworth pozostanie w tej roli do połowy 2019 r., Aby zapewnić odpowiednie przejęcie wraz ze swoim następcą, którego firma jest obecnie w trakcie rekrutacji.

„Simon poświęcił swoją karierę rozwojowi biznesu Caltex”, powiedział dyrektor generalny Caltex Australia, Julian Segal. „Był odpowiedzialny za nasz sukces w dostarczaniu wartości dla akcjonariuszy, utrzymując silną dyscyplinę finansową Caltex i zawsze był kluczowym czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju i realizacji naszej strategii.”

Przewodniczący Caltex, Steven Gregg, w imieniu zarządu Caltex, podziękował Hepworthowi za jego długą pracę i wkład w transformację firmy. Niedawno gigant naftowy zapłacił pracownikom 5,7 miliona dolarów za niedopłaty wynikające z szeregu naruszeń zgodności i eksploatacji zidentyfikowanych w sieci franczyzy.

Po przeprowadzeniu dochodzenia firma potwierdziła, że ​​do tej pory znalazło się 250 osób z jego franczyzy, które otrzymywały niskie wynagrodzenie, a średnia z nich wynosiła 20 000 USD, a najwyższa – 92 000 USD. Dochodzenie wykazało, że systematyczne nieprzestrzeganie przepisów, w tym sfałszowane zapisy płac i złe prowadzenie dokumentacji, które Segal powiedział w śledztwie parlamentarnym, „zaskoczyło go całkowicie i całkowicie”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *