Woolworths twierdzi, że nie będzie zmian w zakazie wydawania plastikowych toreb i że większość klientów zaakceptowała zmianę, mimo że Coles w środę wycofał swój własny zakaz.

Coles zakazał jednorazowych plastikowych toreb 1 lipca i oznajmił klientom, że będą musieli zapłacić 15 centów za grubsze torby wielokrotnego użytku. Zaczęto rozdawać grubsze torby za darmo w Nowej Południowej Walii, Wiktorii, Queensland i Zachodniej Australii, aby dać to klientom czas na dostosowanie.

Greenpeace skrytykował decyzję jako nieodpowiedzialną i rozczarowującą, mówiąc, że Coles utrwala problem odpadów z tworzyw sztucznych poprzez dostarczanie darmowych toreb.

„Jest to interesujące, ponieważ zakaz stosowania jednorazowych toreb powstał w wyniku nacisków ze strony klientów i osób nawołujących firmy do wzięcia odpowiedzialności i zaprzestania używania plastikowych toreb.”

Woolworths zakazał także torebek jednorazowych i twierdzi, że nie będzie żadnych zmian w jego podejściu.

„Stwierdziliśmy, że większość naszych klientów w całej Australii przyjęła ten ruch” – powiedział rzecznik.

„Naszym celem jest dalsze pomaganie pozostałym klientom w tworzeniu nowych i zrównoważonych nawyków.”

Wielu klientów oraz zorganizowanych grup ekologicznych wskazało, że grubsza torba dostarczana bezpłatnie przez Coles była bardziej szkodliwa dla środowiska i trudniejsza do recyklingu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *