Wiosenne porządki – jak się za nie zabrać?

Wiosenne porządki – jak się za nie zabrać?

Mamy piękną pogodę, na którą wszyscy długo czekaliśmy. W końcu za oknem świeci słonce i ogrzewa nas przyjemny powiew wiatru. Wiosna to czas zmian i porządków, nie tylko w życiu, ale również w naszych mieszkaniach. Aura sprzyja, dlatego już dziś warto zaplanować wielkie sprzątanie domu. Jak się za to zabrać, by w szybkim czasie cieszyć się pięknym domem? O naszych poradach przeczytacie w poniższym artykule, zapraszamy do lektury!

Generalne sprzątanie domu – odpowiednie przygotowanie

Każdy z nas chce rano wypić kawę w czystym mieszkaniu, zaprosić gości na kolację i nie musieć martwić się panujący bałagan. Wiosna sprzyja spotkaniom towarzyskim, dlatego już dziś warto przygotować nasze cztery kąty. Za generalne sprzątanie nie jest łatwo się zabrać i często odkładamy z je z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień. Pamiętajmy, że nie musimy robić wszystkiego naraz, jednak warto zachować systematyczność. Na początek skompletujmy chemię gospodarczą i akcesoria do sprzątania. Warto odwiedzić takie miejsca, jak hurtownia chemii, gdzie zrobimy zakupy w jednym miejscu. Najlepiej, by niczego nie zapomnieć przygotujmy listę produktów i złóżmy zamówienie z dostawą pod same drzwi.

Generalne sprzątanie? Tylko według ścisłego planu!

Chyba każdy z nas ma problemy z zabraniem się za generalne sprzątanie domu. Po pracy każdy z nas marzy o odpoczynku i bieganie z mopem, chyba nie jest naszym sposobem na wymarzone popołudnie. Niestety sprzątanie nas nie ominie, więc do tego tematu warto się przygotować. Gdy już mamy wszystkie środki czystości, możemy z powodzeniem przejść do działania. Jednak skupmy się na tym, by mierzyć siły na zamiary i próbować sprzątać wszystkiego w jeden dzień. Warto stworzyć harmonogram, w którym ściśle określimy co i kiedy chcemy robić. W kalendarzu zaplanujmy specjalny dzień na mycie okien, ścieranie kurzy, szorowanie łazienki, czy mycie podłóg. O takich czynnościach, jak zaścielanie łóżka, czy mycie naczyń pamiętajmy na bieżąco, wtedy zachowamy czystość w domu przez cały czas.

Stwórz klimat w swoim domu

Wiosna to czas zmian. Dlatego może warto nieco odświeżyć nasze cztery ściany. Pomalowanie sypialni na nowy kolor, a może wymiana poduszek i dodatków, sprawią, że Twój dom nabierze nieco lekkości i o wiele przyjemniej będzie spędzało się w nim czas? W domu zawsze warto mieć świeże kwiaty, których zapach będzie roznosił się po całym domu. Mieszkanie to nasza świątynia, dlatego dbajmy o nią każdego dnia.