Amerykański gigant handlu detalicznego Walmart przenosi szkolenie pracowników na wyższy poziom, wprowadzając nauczanie oparte na rzeczywistości wirtualnej na poziomie sklepu od następnego miesiąca.

Program szkolenia VR skupi się na nauczaniu pracowników nowych technologii, umiejętności miękkich, takich jak empatia i obsługa klienta oraz zgodność.

Walmart wyśle ​​cztery zestawy słuchawkowe Oculus Go VR do każdego supercentrum Walmart oraz dwie jednostki do każdego Rynku Neighborhood i sklepu dyskontowego w Stanach Zjednoczonych. Ponad 17 000 zestawów słuchawkowych w sklepach do końca roku, każdy pracownik będzie miał dostęp do szkolenia.

Pracownicy będą korzystać ze słuchawek, aby uzyskać dostęp do ponad 45 modułów opartych na aktywności opracowanych przez STRIVR. Platforma dostarcza realistyczną, powtarzalną i skalowalną zawartość szkoleniową, która pomaga szybciej kojarzyć informacje z nauki i zachować je.

Derek Belch, dyrektor generalny STRIVR powiedział: „Wkraczamy w nową erę uczenia się, a Walmart nadal jest liderem.”

„Siła VR jest prawdziwa, a kiedy jest oferowana jako podstawa uczenia się i rozwoju, może naprawdę zmienić sposób, w jaki organizacja trenuje swoich ludzi” – dodał.

Walmart powiedział na blogu, że „wpajanie zaufania” jest tym, co czyni VR tak skutecznym narzędziem szkoleniowym. Ponieważ trening VR jest jak doświadczenie w prawdziwym życiu, współpracownicy „mają swobodę popełniania błędów i uczenia się przez „działanie” w bezpiecznym środowisku”.

Andy Mathis, szef partnerstwa biznesowego firmy Oculus, powiedział: „Walmart był jedną z pierwszych firm, które skorzystały z możliwości VR w zakresie wzbogacania edukacji pracowników, a jej aplikacje będą rosły stąd.

„To, co sprawia, że ​​jest tak fascynujący, to to, że kosztowne, trudne lub w inny sposób niemożliwe scenariusze i symulacje stają się nie tylko możliwe, ale zarazem w zasięgu”, powiedział Mathis.

W zeszłym roku Walmart po raz pierwszy wprowadził VR w świat szkoleń i rozwoju pracowników, wykorzystując tę ​​technologię do ulepszania szkoleń w akademiach Walmart w całym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *