Usługa Walmart Scan & Go w Chinach przełamała barierę 10 milionów użytkowników, pierwszy mini-program w branży detalicznej który dotarł do tak szerokiego grona użytkowników.

Od początku kwietnia ubiegłego roku firma Walmart uruchomiła program Scan & Go – umożliwiając klientom skanowanie własnych produktów i dokonywanie płatności telefonem – została wypromowana w prawie 300 sklepach Walmart w ponad 50 miastach. Do końca roku ma być dostępny w ponad 400 sklepach Walmart w całym kraju.

W dwumiesięcznym okresie próbnym w niektórych sklepach firmy Walmart funkcja Scan & Go osiągnęła wskaźnik do 30% klientów w sklepie, którzy zdecydowali się skorzystać z mini-programu aby dokonać płatności. Około 95 procent tych użytkowników stwierdziło, że są skłonni do kontynuowania korzystania z tej nowej metody robienia zakupów.

Mini-program zawiera także usługę elektronicznego mapowania o nazwie „Find My Item”, która zapewnia klientom elektroniczną usługę przewodników po sklepie, pomagając klientom szybko zlokalizować wybrane produkty.

Jordan Berke, wiceprezes ds. Handlu elektronicznego Walmart China, powiedział: „Walmart Scan & Go to jedna z naszych ważnych inicjatyw, które mają na celu dostarczanie klientom innowacji i nowych kanałów … Wierzymy, że innowacyjne technologie zapewniają klientom wygodniejsze doświadczenie lojalność klientów.”

Cecilia Tian, ​​szefowa strategicznego partnerstwa w zakresie sprzedaży detalicznej w partnerskim banku Tencent, powiedziała: „Scan & Go spełnia potrzeby klienta, skracając czas realizacji transakcji. W przypadku sprzedawców detalicznych program Scan & Go pomaga w zakotwiczeniu ich zasobów cyfrowych i poprawie zdolności do digitalizacji i CRM. Ma pozytywny wpływ na działalność O2O. Tencent ma nadzieję na współpracę z partnerami handlowymi, takimi jak Walmart, którzy są w stanie zbudować holistyczne, bezproblemowe doświadczenie O2O dzięki narzędziom do digitalizacji, poprawić efektywność działania i pobudzić rozwój biznesu. „

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *