Australia zlikwidowała w sumie 1,5 miliarda jednorazowych plastikowych toreb na zakupy, ponieważ w lipcu tego roku wielkie supermarkety wprowadziły narzucone płatności, jak podaje National Retail Association (NRA).

Giganci supermarketów Coles i Woolworths zaprzestali z korzystania z jednorazowych plastikowych toreb.

Menedżer ds. Polityki Przemysłowej NRA oświadcza w weekend, że od czasu wejścia w życie ustawy, całkowite zużycie torby spadło o ponad 80 procent.

„Decyzja niektórych sprzedawców detalicznych, aby nie oferować już swobodnego korzystania z plastikowych toreb na zakupy, na pewno otrzymała wrogie odpowiedzi od niektórych klientów, ale ci sprzedawcy zasługują na uznanie za radykalne zmniejszenie liczby toreb w obiegu” – powiedział Stout.

„NRA obliczył, że 1,5 miliarda zostało uratowanych od 1 lipca, kiedy Queensland zakazał jednorazowego plastikowego worka. Większość klientów korzysta teraz z własnych toreb, które odegrały zasadniczą rolę w zmniejszeniu liczby zużywanych toreb plastikowych. Rzeczywiście, niektórzy sprzedawcy detaliczni zgłaszają wskaźniki redukcji nawet o 90 procent. ”

Przyklaskuje sprzedawcom, którzy wytyczają drogę do wprowadzenia „znaczących zmian w zachowaniach konsumenckich w pokoleniu” oraz kupujących, którzy wprowadzili pewne zmiany w zakupach, aby pomóc chronić środowisko.

NRA jest największym i najbardziej reprezentatywnym australijskim stowarzyszeniem branży retail. Był to sektor fast food od blisko 100 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *