Unilever wycofał swoją propozycję wyprowadzenia się poza Wielką Brytanię na rzecz jednej siedziby głównej w Holandii z powodu braku wsparcia ze strony akcjonariuszy.

W ubiegłym miesiącu firma produkująca dobra konsumpcyjne ujawniła, że ​​planuje uprościć swoją dualistyczną strukturę prawną, a podczas gdy większość akcjonariuszy poparła ideę uproszczenia, „znacząca grupa” nie popierała tej strategii.

„Mieliśmy długi okres współpracy z akcjonariuszami i otrzymaliśmy szerokie poparcie dla zasady stojącej za uproszczeniem. Uznajemy jednak, że wniosek nie uzyskał poparcia znacznej grupy akcjonariuszy i dlatego uważa za stosowne wycofanie się „, powiedział Unilever w oświadczeniu.

Firma planuje pracować nad nową strategią, aby stworzyć „silniejszy, prostszy i bardziej konkurencyjny Unilever, który jest lepiej przygotowany do długofalowego sukcesu”.

Przewodniczący Unilever, Marijn Dekkers, powiedział, że zarząd będzie współpracował z akcjonariuszami nad nowym planem.

„Unilever zbudował długą historię ciągłych i konkurencyjnych wyników. Zarząd nadal uważa, że ​​uproszczenie naszej struktury o podwójnym charakterze doprowadziłoby z czasem do dalszego przyspieszenia tworzenia wartości i służy najlepszym długoterminowym interesom Unilever „- powiedział.

„Rada rozważy teraz kolejne kroki i nadal będzie współpracować z naszymi akcjonariuszami. Będziemy kontynuować plan anulowania akcji preferencyjnych NV, jeszcze bardziej wzmacniając nasze ład korporacyjny „- dodał Dekkers.

Burmistrz Londynu, Sadiq Khan, powiedział, że decyzja Unilevera o pozostaniu w Wielkiej Brytanii była „wspaniałą wiadomością”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *