Gigant FMCG Unilever został ukarany grzywną w wysokości 27 milionów euro przez grecki organ ochrony konkurencji za angażowanie się w „antykonkurencyjne praktyki”.

Grecka Komisja ds. Konkurencji (HCC) stwierdziła, że ​​grecka firma Unilever, Elais-Unilever Hellas, „przyjęła i wdrożyła niewłaściwe praktyki”, aby wzmocnić i utrzymać dominującą pozycję na rynku margaryn. W ten sposób gigant towarów konsumpcyjnych wykluczył konkurencję i ograniczył możliwości rozwoju.

Domniemane nadużycia obejmowały rabaty celowe i nałożenie nieuczciwych warunków handlowych poprzez zakaz promowania konkurencyjnych marek od czerwca 2002 r. Do października 2008 r.

Decyzja skupiła się na klauzulach umownych między Unilever i hurtownikami nakładającymi na utrzymanie cen odsprzedaży, ograniczenia aktywnej i pasywnej sprzedaży oraz klauzuli o zakazie konkurowania w latach 1996-2017.

HCC nałożyła grzywny w wysokości około 27 milionów EUR za naruszenia i zagroziła firmie grzywną w wysokości 10 000 EUR za każdy dzień opóźnienia w stosowaniu się do decyzji WKC od dnia publikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *