Amerykańska sieć supermarketów Stop & Shop w tym tygodniu ogłosiła plany wprowadzenia w najbliższych miesiącach pojazdów typu „directless grocery”, oferujących wybór produktów bezpośrednio pod drzwiami klientów za jednym naciśnięciem przycisku.

Detalista nawiązał współpracę z działającym w San Francisco przedsiębiorstwem Robomart, aby przetestować sklepy samobieżne, mając nadzieję, że pomogą one firmie wyjść poza jej dotychczasową ofertę.

Klienci Stop & Shop będą mogli zamówić pojazd Robomart za pomocą aplikacji na smartfony. Po przybyciu pojazdu klienci mogą odblokować drzwi i wybierać spośród wielu owoców i warzyw, a także przedmiotów codziennego użytku.

Po zakończeniu, po prostu zamykają drzwi i wysyłają pojazd po drodze. Technologia identyfikacji częstotliwości radiowej (RFID) i komputerowa wizja automatycznie rejestrują to, co klienci wybierają, aby zapewnić bezpłatne korzystanie z kasy, a pokwitowania są wysyłane pocztą elektroniczną w ciągu kilku sekund.

„Jest to jeden ze sposobów, w jaki wykorzystujemy nową technologię, aby ułatwić naszym klientom zakupy – w zasadzie poprzez dostarczanie im sklepu” – powiedział Mark McGowan, prezes Stop & Shop.

„Zdajemy sobie również sprawę, że wielu naszych klientów chce mieć możliwość dokonywania własnych wyborów, jeśli chodzi o świeże produkty, i jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy pierwszym sprzedawcą, który współpracuje z Robomart, aby sprostać potrzebom naszych klientów dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu . „

Pojazdy Robomart są autonomiczne, elektryczne i będą zdalnie pilotowane z zakładu Robomart. Podczas całej podróży pojazdy z opcją zdalnego sterowania będą uzupełniane nowymi produktami Stop & Shop.

„Przez dziesięciolecia konsumenci korzystali z wygody miejscowego warzywniaka i mleczarza, którzy przychodzili od drzwi do drzwi, i wierzymy, że dzięki wykorzystaniu technologii bez sterownika możemy odtworzyć ten poziom wygody i dostępności” – powiedział Ali Ahmed, założyciel i dyrektor generalny firmy Robomart.

„Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, aby ożywić naszą wizję dzięki Stop & Shop, jednej z najbardziej pionierskich i przyszłościowych sieci sklepów spożywczych na świecie.”

Pojazdy zostaną wprowadzone na rynek w Bostonie na wiosnę 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *