Brytyjski supermarket Tesco testuje innowacyjną metodę dostawy produktów spożywczych za pomocą firmy Starship Technologies. Firma uruchomiła aplikację, która umożliwia konsumentom dostarczanie produktów spożywczych przez roboty.

Konsumenci w pobliżu Milton Keynes w Wielkiej Brytanii mogą otrzymywać produkty dostarczane przez roboty z sześcioma kołami. Roboty mają kamery, wbudowane urządzenie śledzące i wbudowaną syrenę, która zapobiega kradzieży.

„Dodanie produktów Tesco do naszej autonomicznej usługi dostawy to fantastyczny dodatek dla mieszkańców lokalnych społeczności, którym służymy. Boty dostarczają tysiące autonomicznych dostaw tygodniowo i otrzymały wspaniałe powitanie od Miltona Keynesa „- powiedział Henry Harris-Burland, wiceprezes ds. Marketingu w Starship Technologies.

Konsumenci mogą składać zamówienia za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji Starship Technologies. Opłata za dostawę w wysokości 1 GBP jest naliczana za zamówienia u obu sprzedawców detalicznych bez minimalnych wydatków na dostawy.

„Detaliści muszą być coraz szybsi i łatwiejsi w użyciu, a spółdzielnia poszukuje nowych sposobów wprowadzania innowacji, które mogą zapewnić konsumentom większy wybór, łatwość, szybkość i wygodę” – powiedział Chris Conway, szef kuchni cyfrowej żywności.

„Zbliżanie się do naszych członków i klientów, którzy chcą i potrzebują, napędza te nowe rozwiązania. Klienci okrzyknęli testy sukcesem, a zamówienia rosną co tydzień „.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *