Firma produkująca papierosy Marlboro Altria Group Inc prowadzi rozmowy na wczesnym etapie z Kanadyjskim producentem konopi indyjskich Cronos Group Inc, ponieważ stara się zdywersyfikować swoją działalność poza tradycyjnymi palaczami.

Kanada w tym roku zalegalizowała wykorzystanie marihuany do celów rekreacyjnych i jest postrzegana jako miejsce testowania dla firm.

Cronos nie zgodził się na żadną transakcję i nie ma pewności, że to zrobi, podały źródła. Oczekuje się, że dyskusje między Cronosem i Altrią potrwają kilka tygodni, dodaje jedno ze źródeł.

Źródła nie zostały zidentyfikowane, ponieważ sprawa jest poufna. Altria nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz, a Cronos odmówił komentarza.

Akcje Cronos notowane na Nasdaq wzrosły o 23 procent po tym, jak Reuters poinformował o rozmowach o transakcjach, dając Cronosowi wartość rynkową ponad 2 miliardy dolarów. Akcje zamknęły się 11,2 proc.

Zyskały również inne kanadyjskie konopie indyjskie, a akcje New Age Beverages Corp wzrosły o 9 proc. Akcje Tilray Inc wzrosły o 4 proc., Zanim zyskały 0,4 proc.

Transakcja oznaczałaby jedną z największych kombinacji między głównym nurtem tytoniowym a kwitnącym, ale zmiennym sektorem marihuany, który spotkał się z zainteresowaniem ze strony wielu dużych firm konsumenckich, które monitorują branżę pod kątem destrukcyjnych zagrożeń i szybciej rosnących możliwości produktu.

W czerwcu londyńska firma tytoniowa Imperial Brands Plc podjęła się nieujawnionego udziału w ściśle utrzymanym Oxford Cannabinoid. Constellation Brands Inc. ogłosiła w sierpniu inwestycję w Canopy Growth Corp 3,8 miliarda dolarów, podczas gdy Coca-Cola Co powiedziała we wrześniu, że obserwuje przestrzeń dla sojuszy, które mogłyby pomóc w opracowaniu produktów zawierających olej kannabinoidowy.

Akcje Altria spadły o ponad 20 procent w ciągu roku, ponieważ palenie papierosów wciąż spada w Stanach Zjednoczonych. Dane federalne z wcześniejszego miesiąca pokazały, że palenie papierosów wśród amerykańskich dorosłych osiągnęło w 2017 roku około 14 procent, czyli najniższy poziom w historii.

W ostatnich latach firma Altria zainwestowała w sektor e-papierosów poprzez swoją filię Nu Mark. W rozmowach bierze również udział mniejszościowy w wysokości 20-40% w producencie e-papierosów Juul Labs Inc, źródła podały w zeszłym tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *