Majid Al Futtaim, wiodące centrum handlowe, społeczności, pionier handlu detalicznego i rozrywki na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji, zaprezentowało dziś „Carrefour Bites i More by the Shore”, pierwszy na świecie supermarket na jachcie.
Specjalnie zaprojektowana kapsuła Aqua Pod będzie służyć klientom na jachtach, skuterach wodnych i na trzech wybranych plażach w Dubaju: Kite Beach, Jumeirah Public Beach i Al Sufouh Beach.
Z ponad 300 produktami na pokładzie, począwszy od ciepłych i zimnych przekąsek, lodów, świeżych potraw i napojów po wybrane artykuły nieżywnościowe, takie jak produkty przeciwsłoneczne i leki dostępne bez recepty, każdy produkt został starannie dobrany, aby sprostać potrzebom klientów na morzu i na lądzie.
Złożenie zamówienia jest proste. Pasażerowie w małych żaglowcach mogą popłynąć do kapsuły Aqua i zamówić przy oknie, zapłacić i odebrać zapakowane przedmioty. Klienci na większych żaglach w okolicy lub na wybranych plażach mogą telefonować za pośrednictwem swojego zamówienia, wybierając numer 056 400 3659 lub za pomocą aplikacji „Aqua Pod” (kompatybilne z systemami Android i iOS), a skiff zrealizuje zamówienie w ciągu 45 minut.
Komentując start, Hani Weiss, dyrektor generalny Majid Al Futtaim Retail, powiedział: „Carrefour Bites i More by the Shore są pierwszymi na świecie dla Carrefour i naszej branży. Bardziej niż kiedykolwiek sukces firmy zależy od nieustannego przekształcania się, aby wyprzedzać potrzeby i oczekiwania klientów. Carrefour Bites i More by the Shore to innowacja poparta przejrzystą strategią biznesową opartą na „klientach pierwszorzędnych” i dostosowana do naszej wizji tworzenia wspaniałych chwil dla każdego, każdego dnia.

Miguel Povedano, dyrektor ds. Operacyjnych i dyrektor ds. Doskonałości operacyjnej w Carrefour ZEA w Majid Al Futtaim Retail powiedział: „Dzięki wspaniałemu wybrzeżu Dubaju, z którego korzystają miliony ludzi każdego roku, naturalnym krokiem jest dostarczenie naszym klientom odpowiednich produktów w ustawienia regionalne, w których nie są aktualnie obsługiwane. To ekscytujące wiedzieć, że możemy dotrzeć do naszych klientów w dowolnym miejscu, czy to na lądzie, czy na morzu, i nie możemy się doczekać, aby zachwycić ich tą pierwszą na świecie usługą. ”
Aqua Pod to unikalna koncepcja zaprojektowana i stworzona przez Aquatic Architects Design Studio (AADS) w Dubaju. Została zbudowana i zaprojektowana z myślą o ekologii.
Jest zasilany przez akumulatory, które pozwolą jej wyruszyć w morze i z powrotem. Carrefour Bites i More by the Shore przyczynią się również do czystszych wód wokół Dubaju, poprzez „seabin”, który jest przymocowany do zewnętrznej części kapsuły Aqua i odkurzaczy w każdym pływającym pojemniku na śmieci. W ten sposób kapsuła wodna może przekształcić wodę sieciową w jej wodach. utrzymywanie zbiornika w wodzie pitnej za pomocą wbudowanego oczyszczacza, eliminując potrzebę stosowania plastikowych butelek na pokładzie.
Zgodnie z większym zobowiązaniem Majid Al Futtaim do zrównoważonego rozwoju i dodatniej wartości netto, Carrefour Bites i More by the Shore dostarczy klientom tylko biodegradowalne słomki i torby papierowe oraz zachęci klientów do usuwania wszelkich odpadów z ich zakupów w odpowiedzialny i przyjazny dla środowiska sposób.

(Źródło : Majid Al Futtaim)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *