PepsiCo Inc. ogłosiło zawarcie wieloletniej umowy z firmą Loop Industries Inc., która oferuje rozwiązania w dziedzinie przetwórstwa tworzyw sztucznych. Umożliwia to PepsiCo produkcje opakowań z fabryki Loop gdzie wykorzystywany jest w 100% plastik z recyklingu.

Przełomowa technologia opracowana przez Loop Industries Inc. umożliwia rozdział, odzysk i nieskończony recykling tworzyw sztucznych w pełnowartościowe plastiki PET. To rozwiązanie spełnia wymogi amerykańskiego urzędu ds. bezpieczeństwa żywności i leków w zakresie przetwarzania opakowań plastikowych bez względu na ich kolor, przejrzystość czy stan.

– Technologia Loop umożliwia PepsiCo zajęcie wiodącej pozycji w zakresie przetwarzania opakowań plastikowych i niedopuszczenia do sytuacji, w której opakowania takie staną się odpadami – powiedział Mehmood Khan, wiceprezes i dyrektor ds. naukowych w PepsiCo. – Partnerstwo między naszymi firmami to kolejny krok na drodze do stworzenia zgodnej z dążeniami PepsiCo gospodarki obiegu zamkniętego – dodał.

– Jesteśmy bardzo dumni, że możemy dostarczać plastik PET Loop wiodącej marce spożywczej – powiedział Daniel Solomita, założyciel i dyrektor generalny Loop Industries. – Współpraca z PepsiCo przyczynia się do wzmocnienia wartości oferowanej przez markę Loop i jej misji: przyspieszenia procesu wykorzystywania w produkcji masowej materiałów z tworzyw sztucznych pochodzących ze źródeł odnawialnych i odchodzenia od tradycyjnej gospodarki pozyskiwania materiałów, produkcji opakowań i pozbywania się odpadów – ocenił.

Podpisana umowa zakłada ponadto prowadzenie wspólnych działań marketingowych i komunikacyjnych, mających na celu zwiększanie świadomości w zakresie recyklingu, zrównoważonego rozwoju oraz gospodarki obiegu zamkniętego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *