Oshee, producent napojów i żywności funkcjonalnej, całkowicie wyeliminował olej palmowy ze wszystkich batonów, zastępując go olejem kokosowym i canolą. Producent podaje, że wykluczenie szkodliwego tłuszczu palmowego jest kolejnym krokiem w procesie uzyskiwania jak najzdrowszych i najbardziej naturalnych składów oferowanych produktów. Obecnie wszystkie dostępne na półkach sklepowych produkty marki Oshee nie zawierają oleju palmowego.

Oshee wskazuje, że rekomendacja Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zaleca usunięcie oleju palmowego, ze wszystkich produktów żywnościowych. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia różne badania pokazały, że spożywanie izomerów trans kwasów tłuszczowych, zwiększa ryzyko rozwoju miażdżycy i chorób sercowo-naczyniowych. Ponadto wraz ze spożyciem tłuszczów trans wzrasta ryzyko zachorowania na raka. WHO szacuje, że na skutek ich szkodliwego działania każdego roku na całym świecie umiera nawet 500 tysięcy ludzi. By poprawić stan zdrowia populacji Światowa Organizacja Zdrowia planuje eliminację szkodliwych tłuszczy do 2023 roku. Tymczasem już dziś, Oshee, jako jeden z pierwszych producentów żywności funkcjonalnej w Polsce, wdrożył własną inicjatywę na pozbycie się szkodliwego oleju palmowego.

Oshee podkreśla też, że pozbywając się ze składów swoich produktów oleju palmowego firma wkroczyła na drogę trwałego udoskonalania jakości asortymentu. Oshee ma w planach całkowitą eliminację konserwantów, sztucznych aromatów i barwników, po to by jeszcze skuteczniej wspierać swoich klientów we wdrażaniu zdrowego stylu życia.

Oshee jest międzynarodowym liderem innowacji w kategorii produktów funkcjonalnych. Firma jako pierwsza na świecie wprowadziła do sprzedaży naturalne napoje izotoniczne. W portfolio Oshee znajdują się min. napoje izotoniczne, napoje funkcjonalne oraz seria produktów witaminowych takich jak batony oraz cukierki z witaminami. Marka jest obecna już w 45 krajach na 6 kontynentach. Na rynku polskim oraz na kilku rynkach europejskich marka jest liderem w kategorii napojów izotonicznych i witaminowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *