Gigant w branży cukierniczej Nestlé nawiązał współpracę z Sime Darby Plantation (SDP), aby przeciwdziałać naruszeniom praw człowieka i praw pracowniczych w ich wspólnym łańcuchu dostaw oleju palmowego w Malezji.

Gigant FMCG powiedział w oświadczeniu, że utworzył telefon zaufania wraz z deweloperem rozwiązań ELEVATE i Responsible Business Alliance, który umożliwi pracownikom zgłaszanie warunków, rekrutacji, bezpieczeństwa i innych kwestii związanych z pracą.

„Inicjatywa ta stanowi kolejny kamień milowy w realizacji planu działania Nestlé w zakresie praw pracowniczych w oleju palmowym. Jesteśmy bardzo jasne, że łamanie praw człowieka i prawa pracy nie ma miejsca w łańcuchu dostaw Nestlé. Dlatego jesteśmy zaangażowani w rozwiązywanie tego problemu i pomagamy napędzać pozytywne zmiany w sektorze oleju palmowego „, powiedział Magdi Batato, wiceprezes Nestlé, szef operacyjny.

„Współpracujemy z innymi zainteresowanymi stronami, w tym dostawcami, i uważamy, że te ciągłe działania pomogą poprawić życie osób dotkniętych niedopuszczalnymi praktykami.”

Pracownicy będą mogli zgłaszać swoje obawy za pomocą wiadomości SMS, Facebook Messenger lub bezpłatnego numeru dostępnego siedem dni w tygodniu w godzinach szczytu, z opcjami wiadomości po godzinach. Ich problemy będą rozwiązywane za pomocą przejrzystych protokołów ze stałą uwagą na temat działań następczych i rozwiązywania problemów. Firmy dążą do znacznego zmniejszenia ryzyka naruszenia praw człowieka i praw pracowniczych.

Nowa inicjatywa giganta branży cukierniczej wywodzi się z Corporate Business Principles and Responsible Sourcing Standard firmy Nestlé. SDP i Nestlé dążą do wprowadzenia i promocji systemu infolinii w branży FMCG.

Nestlé współpracuje z innymi członkami Forum Dóbr Konsumenckich (CGF) nad nowym raportem badawczym opublikowanym 6 listopada 2018 r. Przez Fair Labour Association (FLA). W raporcie szczegółowo opisano sytuację w zakresie przymusowej pracy w sektorze oleju palmowego w Malezji i Indonezji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *