Prezes firmy Mondelez ostrzega, że ryzyko Brexitu bez porozumienia, czyli tzw. twardego Brexitu jest duże. Wciąż trwają negocjacje między brytyjskim rządem, a Unią Europejską, co do wyjścia Wielkiej Brytanii z UE z dniem 29 marca 2019 roku.

Mondelēz International, właściciel takich marek jak Cadbury’s, zapowiedział, że podobnie jak inne wielkie firmy zacznie gromadzić składniki, czekoladki i ciastka na wypadek Brexitu bez porozumienia. Na naszym portalu wpominaliśmy już o podobnych działaniach firmy Sanofi która na wypadek twardego Brexitu zaczęła magazynować zasoby insuliny.

Według gazety „The Times”, Hubert Weber, prezes Mondelēz Europe, powiedział, że Wielka Brytania „nie jest samowystarczalna pod względem składników żywności” i potwierdził, że jest to środek uwzględniony w ramach planów awaryjnych na wypadek „twardego Brexitu”.

„Podobnie jak w całym przemyśle spożywczym w Wielkiej Brytanii, wolelibyśmy zawarcie porozumienia, które umożliwiałoby swobodny przepływ produktów, ponieważ miałoby to mniejszy wpływ na konsumentów w Wielkiej Brytanii”.

„Przygotowujemy się jednak również do twardego Brexitu i, dla zapewnienia perspektyw dla Mondelēz, robimy większe zapasy składników i produktów gotowych, chociaż można zrobić tylko tyle ze względu na okres przydatności do spożycia naszych produktów. Mamy plan awaryjny, aby poradzić sobie z twardym Brexitem” – dodał.

Twardy Brexit może oznaczać nie tylko większe ceny, ale także mniejszą dostępność wszelakich produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *