Gigant FMCG Mondelēz przenosi swoją globalną siedzibę z Deerfield, Massachusetts do Chicago.

400 pracowników firmy zostanie przeniesionych do pięciopiętrowego budynku biurowego, który jest obecnie w budowie, na rynku Fulton w kwietniu 2020 r., Według Chicago Tribune.

Firma przeniesie 330 pracowników korporacyjnych z siedziby głównej w Deerfield oraz 40 kontrahentów i 30 pracowników z Enjoy Life Foods, która przygotowuje przekąski bez alergenów i glutenu w Schiller Park.

„Szukaliśmy lokalizacji, która odzwierciedla naszą nową, dynamiczną i bardziej skoncentrowaną na konsumentach kulturę wzrostu, i która sprawi, że obecni i przyszli koledzy będą dumni z pracy w globalnej siedzibie globalnego lidera podających przekąski o wartości 26 miliardów dolarów”, przewodniczący i dyrektor generalny Mondelēz Dirk Van de Put powiedział w oświadczeniu.

„Fulton Market to ekscytująca część Chicago, która zdobyła zasłużoną reputację światowej klasy żywności. Mamy przywilej być częścią tej szybko rozwijającej się sceny. „

Chicago Tribune poinformowało, że producent Oreo podpisał 15-letnią umowę na 77.100 stóp kwadratowych powierzchni biurowej w pięciopiętrowym budynku. Nowojorski deweloper, Thor Equities, zintegruje zabytkową fasadę budynku z nowoczesnym wzornictwem szkła.

„Mondelēz dołącza do rosnącej listy firm spożywczych i napojów, które przenoszą się do Chicago, wzmacniając nasze miejsce jako lidera w globalnym przemyśle spożywczym” – powiedział w oświadczeniu burmistrz Rahm Emanuel.

Rzecznik prasowy Mondelēz, Thomas Armitage, powiedział, że dzięki temu firma może zostać „zakorzeniona w mieście reprezentującym tysiącletnią atmosferę”. Chcemy, aby wszyscy byli połączeni z tym, co konsumenci myślą i robią „.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *