Marzysz o wydaniu własnej książki? Oto kilka wskazówek!

Marzysz o wydaniu własnej książki? Oto kilka wskazówek!

Pisanie to Twoja pasja i marzysz o tym, by podzielić się efektami swojej pracy z innymi? Masz już dość tworzenia wyłącznie do szuflady? Odważ się zrobić pierwszy krok i podejmij działania, dzięki którym będziesz mógł wydać swoją powieść. Poniżej znajdziesz kilka informacji na temat tego, jak tego dokonać!

Przeanalizuj różne możliwości i uwierz we własne siły

Faktem jest, że obecnie nawiązanie współpracy z wydawnictwami nie należy do najłatwiejszych. Koncentrują się one głównie na inwestowaniu w nazwiska znane w branży literackiej, znacznie mniejsze środki przeznaczając na debiutantów. Nie musisz się tym jednak martwić. Po pierwsze, zawsze warto spróbować swoich sił. W końcu masz talent, prawda? Poszukaj wydawnictw, które zajmują się publikowaniem historii z tego gatunku, w którym radzisz sobie najlepiej. Wyślij im próbki tekstów i czekaj na odpowiedź. Postaraj się zaprezentować swoje umiejętności osobom, które mogą Ci pomóc oraz zaprzyjaźnionym autorom. Podzielą się doświadczeniem, a może nawet będą w stanie polecić Cię swoim wydawcom. Bierz również udział w licznych konkursach literackich.

Weź sprawy we własne ręce, czyli czym jest self – publishing?

Nie lubisz czekać i śmiało możesz nazwać się człowiekiem czynu? W takim razie podpowiemy Ci, jak samodzielnie wydać książkę! Najlepiej skorzystać z usług jednej z firm, które zajmują się self – publishingiem. Wystarczy, że zapłacisz takiemu przedsiębiorstwu, a zajmie się opublikowaniem Twojej powieści. Niektóre z nich biorą na siebie również reklamę i promowanie książki, ale jeżeli czujesz się na siłach, śmiało zajmij się tym sam. Będzie Ci potrzebna jedynie znajomość mediów społecznościowych, podstawy obsługi programów graficznych i komunikatywność. Dasz sobie radę!

Wykorzystaj potęgę Internetu do wydania swojej książki

Nie da się ukryć, że Internet otworzył przed wieloma osobami drzwi do kariery. Czemu nie miałbyś być jedną z nich? Zarejestruj się na platformie dla tych, którzy amatorsko zajmują się pisaniem i zacznij dzielić się tam swoimi dziełami. Ułatwi Ci to zbudowanie grona lojalnych odbiorców i szybciej zwrócisz na siebie uwagę wydawnictw. Druga opcja to założenie strony internetowej i zamienienie jej w swojego bloga. Umieszczaj na nim różne formy tekstowe, krótsze i dłuższe. Promuj go i bądź konsekwentny oraz cierpliwy. Istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że Twój styl i umiejętności pisarskie zostaną zauważone, a co za tym idzie, otrzymasz szansę na wydanie własnej książki. Wierzymy w Ciebie i życzymy powodzenia!