L’Oreal przetwarza dokumenty potrzebne do płynnego dostarczania swoich produktów między Francją i Wielką Brytanią w przypadku, gdy Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską bez wynegocjowanej umowy, dodał szef Jean-Paul Agon.

„Przygotowujemy się do wszystkich scenariuszy” – powiedział Agon w wywiadzie dla Reutera w mediach pod koniec czwartku.

Powiedział, że Brexit bez transakcji nie będzie miał większego wpływu na grupę, jednak w Wielkiej Brytanii przypada około 3% sprzedaży, ale to także zwiększyło zapasy w Wielkiej Brytanii, gdzie nie ma już bazy produkcyjnej .

Firmy w Wielkiej Brytanii i innych krajach przygotowują się do marszu w przypadku chaotycznego Brexitu w marcu, po tym, jak porozumienie przejściowe uzgodnione przez premierę Theresę May z Brukselą zostało odrzucone przez brytyjskich prawodawców.

Firmy z brytyjskiej marki odzieżowej Burberry dla amerykańskiego koncernu Ford, które w tym tygodniu zaznaczyły, mogą mieć do czynienia z potężnymi rachunkami w takim scenariuszu, gdyby w rezultacie wzrosły taryfy handlowe, a łańcuchy dostaw również zostałyby zakłócone.

Francuski rząd przygotowuje się także do najgorszego i możliwego „braku transakcji” – powiedział w piątek minister finansów Bruno Le Maire. Dostępny jest już plan awaryjny dotyczący 50 milionów euro (57 milionów dolarów) dodatkowych francuskich inwestycji w portach i na lotniskach, aby pomóc im w nagłym odejściu Wielkiej Brytanii z UE.

L’Oreal stanowi większość sprzedaży na rynkach wschodzących, w szczególności w Azji, z chińskim popytem na wysokiej klasy produkty do pielęgnacji skóry, w szczególności na wzrost w ostatnich latach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *