Sieć Lidl wprowadza możliwość szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych tuż przy supermarkecie. Aktualnie takie rozwiązanie dostępne jest w kilku fińskich miastach. Technologie dostarczyła firma ABB.

– Szybkie i wygodne ładowanie samochodu w czasie zakupów to dodatkowa usługa dla naszych klientów. Udostępnianie punktów ładowania jest logiczną kontynuacją naszych konsekwentnych działań w zakresie bardziej odpowiedzialnego korzystania ze środowiska – mówi Virpi Kaikkonen, dyrektor ds. nieruchomości i rozwoju w firmie Lidl.

Lidl wcześniej korzystał z rozwiązań technologicznych firmy Terra – ładowarki tej firmy znajdują się między innymi w Niemczech, Szwecji, Holandii, Anglii, Belgii, na Słowacji, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, na Węgrzech i w Polsce. Zamówienie ładowarek dostarczanych przez ABB jest częścią większego projektu zaopatrzenia sklepów Lidla w całej europie.

W 2018 roku w Finlandii odnotowano znaczny wzrost liczby samochodów elektrycznych. Zgodnie z prognozami strategii fińskiego rządu, do 2030 roku na ulicach Finlandii znaleźć ma się nawet 250 tysięcy samochodów elektrycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *