Źródło: lidl.se

Źródło: lidl.se

W Szwecji zostanie wybudowany pierwszy market spełniający wymagania certyfikatu NollCO2 – budynek w czasie swojego funkcjonowania, od budowy aż po rozbiórkę, będzie całkowicie neutralny dla klimatu. Emisja CO2 będzie zerowa!

Certyfikat NollCO2 opracowany przez instytut Sweden Green Building Council należy do najbardziej restrykcyjnych na świecie. Obejmuje on cały cykl życiowy budynków – proces budowy, materiały wykorzystane do budowy, eksploatację oraz przyszłą rozbiórką. Lidl postanowił, że wybuduje w szwedzkiej miejscowości Visby market zgodnie z regułami i normami certyfikatu NollCO2.

– W ramach całej naszej firmy wyznaczamy sobie bardzo ambitne cele w zakresie zrównoważonej gospodarki. Dotyczy to także surowców i materiałów wykorzystywanych przy budowie nowych obiektów. Przystępując do projektu NollCO2 chcemy pomóc w przyspieszeniu rozwoju technologii, które przyczyniają się do zmniejszenia negatywnego wpływu człowieka na środowisko naturalne – zapewnia Thomas Brattlöw, dyrektor ds. nieruchomości w Lidl Sweden.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *