Producent urządzeń LG Electronics (LG) odebrał nagrodę CES Innovation Award w 2019 r. Za swoją maszynę do produkcji piwa na bazie kapsułek.

Firma LG HomeBrew, która zadebiutowała na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas w tym tygodniu, umożliwia konsumentom tworzenie piwa rzemieślniczego za pomocą jednorazowych kapsułek zawierających słód, drożdże, olej chmielowy i aromat. System posiada zoptymalizowany algorytm fermentacji, a także funkcję samooczyszczania.

Nowa maszyna do warzenia piwa może tworzyć pięć różnych piw, w tym chmielowy amerykański IPA, złoty amerykański pale ale, pełnotłuste angielskie stouty, zjadliwy belgijski styl Witbier i suchy czeski Pilsner. Może wyprodukować do pięciu litrów piwa w ciągu około dwóch tygodni, w zależności od rodzaju piwa.

„LG HomeBrew jest kulminacją lat technologii urządzeń domowych i oczyszczania wody, które opracowaliśmy przez dziesięciolecia” – powiedział Song Dae-hyun, prezes LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company.

„Picie domowe rośnie w gwałtownym tempie, ale wciąż jest wielu miłośników piwa, którzy nie podjęli skoku z powodu bariery wejścia na rynek i są to konsumenci, którzy naszym zdaniem będą przyciągać do LG HomeBrew.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *