Brytyjska sieć supermarketów Tesco w ostatnich kilku miesiącach zamknęła na terenie naszego kraju ponad 100 sklepów oraz kilka hipermarketów. Na aukcjach pojawiają się działki po likwidowanych supermarketach oraz same sklepy wielkopowierzchniowe. Sieć w czasie swojej ekspansji miała ponad 450 sklepów, na chwile obecną pozostało około 300 placówek handlowych w całym kraju. Czy Tesco czeka los Piotra i Pawła?

Zamknięty został także poznański magazyn oraz ograniczono powierzchnię centrum dystrybucyjnego w Gliwicach. Asortyment w sklepach został drastycznie ograniczony, do tego stopnia, że w niektórych sklepach widać puste półki. Sieć tłumaczy swoje działania chęcią „ułatwienia” konsumentom robienia zakupów w bardziej kompaktowy sposób.

Pogłoski o wycofaniu się Tesco z naszego kraju krążą już od dobrych kilku lat, dopiero teraz widać jednak drastyczne kroki podejmowane w tym kierunku.

Czy modernizacja i przebudowa struktury sklepów wyjdzie na dobre? Czy konsumenci przyzwyczają się do nowego formatu sklepów czy stracą zaufanie do marki? W przeciągu kilku kolejnych miesięcy sprawa powinna nabrać przejrzystości. Czas pokaże, czy brytyjska sieć przetrwa w naszym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *