Kaufland poza dalszym rozwojem sieci sprzedaży planuje w przyszłości rozwinąć własną sieć stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. W Polsce samochody napędzane energią elektryczną coraz częściej pojawiają się na drogach, mimo że elektormobilność nie jest jeszcze rozwinięta na takim poziomie jak u naszych sąsiadów zachodnich sąsiadów. Samochody elektryczne poza oczywistymi walorami ekologicznymi, pozwalają na zaoszczędzenia pieniędzy ze względu na niskie koszty utrzymania. Rynek elektromobilności rozwija się dynamicznie oraz otwiera nowe możliwości, Kaufland chce w tym rozwoju uczestniczyć.

Otwarta została stacja ładowania przy markecie Kaufland w Suwałkach umożliwiająca równoczesne ładowanie dwóch pojazdów – jednego prądem stałym (DC) oraz zmiennym (AC). Zastosowana została technologia szybkiego ładowania, która pozwala na naładowanie baterii o pojemności 40kWh wokoło godzinę. Korzystanie ze stacji jest odpłatne, zgodnie z cennikiem GreenWay. Więcej informacji dotyczących cen oraz korzystania z ładowarki można znaleźć na stronie internetowej GreenWay.

One thought on “Kaufland – nowe kierunki rozwoju”

  1. Ceny i instrukcja obsługi ładowarek greenway’a sa do ogarnięcia nawet jak na polska kieszeń. Mozna tez zarejestrowac się w ich panelu kierowcy – ułatwia to poruszanie się miedzy łądowarkami zwłaszcza jak sie jest w dłuższych trasach. Namawiam bo jak wiadomo zwlaszcza teraz gdzie na drogach jest mnóstwo objazdów te ich aplikacje mobilne sa naprawde przydatne w podrózy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *