Bank Pocztowy, Mastercard i Caritas Polska postanowili od początku kwietnia br. wydać wspólną kartę ułatwiającą pomoc potrzebującym.

Jak działa nowa karta? Klienci dokonując codziennych płatności kartą Mastercard mogą wspierać osoby w potrzebie, objęte pomocą w ramach programu UratujęCię – w jego ramach powstał nowy, internetowy, charytatywny serwis crowdfundingowy https://uratujecie.pl/.

Jak można pomagać?

Od 1 kwietnia br. klienci mogą wnioskować o wydanie nowej karty Mastercard z logotypem Caritas Polska. W takim przypadku do programu UratujęCię. Od razu po aktywacji karty można zbierać punkty, które następnie przeliczane są na donacje dla osób potrzebujących. Każde zdobyte przez konsumenta 340 punktów oznacza 5 zł pomocy.

Bankowość pocztowa to nie tylko biznes, ale także misja społeczna związana z zapobieganiem wykluczeniom społecznym. Dlatego tym chętniej jako Bank Pocztowy przystąpiliśmy do wspólnego projektu z Caritas, liderem w swoim obszarze działania. Niejednokrotnie spotykam się z sytuacjami, gdzie ludzie chcieli pomagać innym, ale w codziennym pędzie brakowało im na to czasu -– mówi Robert Kuraszkiewicz, p.o. prezesa zarządu Banku Pocztowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *