Gigant Johnson & Johnson (J & J) ogłosił, że kupi wszystkie pozostałe akcje japońskiej firmy kosmetycznej Ci:z Holdings, której nie posiada jeszcze za około 230 miliardów jenów (2,05 mld USD).

Ci:z Holdings zajmuje się marketingiem, rozwojem i dystrybucją szerokiej gamy produktów dermokosmetycznych, kosmetycznych i pielęgnacyjnych. W ramach umowy J & J przejmie asortyment marek firmy, w tym Dr.Ci:Labo, Labo Labo i linię produktów do pielęgnacji skóry Genomer.

J & J ma nadzieję, że dzięki wzbogaconemu portfolio produktów do pielęgnacji skóry wzmocni swoją obecność na rynku w Japonii wśród kluczowych klientów i rozszerzy ofertę produktów dermo kosmetycznych.

„Ta transakcja zmaksymalizuje tworzenie wartości dla branży konsumenckiej Johnson & Johnson poprzez wprowadzenie zwinnego modelu innowacji i szybkie przyspieszenie sprzedaży dzięki naszemu globalnemu doświadczeniu w zakresie komercjalizacji.”

J & J jest drugim co do wielkości udziałowcem w spółce, posiadającym 19,9% udziałów przez spółkę stowarzyszoną od 2016 r., Dzięki czemu może dystrybuować te marki poza Japonią. J & J zapłaci 5 900 jenów za pozostały udział Ci:z, a także przejmie udziały posiadane przez założyciela japońskiej firmy Yoshinori Shirono.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *