Jak oczyścić swoją głowę?

Jak oczyścić swoją głowę?

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach przepełnionych rozmaitymi bodźcami mamy problemy z utrzymywaniem skupienia oraz koncentracji. W bardziej drastycznych przypadkach może się okazać, że należy skontaktować się z psychologiem w sprawie swoich trudności. Warto jednak samemu spróbować nieco odciążyć się od codzienności.

Na kartce papieru

Cała filozofia polega na tym, aby móc w jakiś sposób wyswobodzić się ze swoich uczuć oraz emocji poza własne ciało. Można to zrobić na bardzo wiele różnych sposobów. Przede wszystkim warto przelać swoje myśli na papier. Rzecz jasna nie każda taka osoba musi wiedzieć, jak wydać książkę. U każdego takie zapisanie swoich odczuć może przebiegać różne formy. Niektórzy decydują się na przeznaczenie specjalnego pojemnika na małe karteczki, na których zapisują w kilku słowach swoje emocje. Fani Harry'ego Pottera mogą porównać to do myślodsiewni. Oczywiście jeżeli chcesz napisać elaborat na kilku ryzach papieru nie ma problemu - wszystko po to, aby pomogło to poczuć się lepiej.

Wsparcie bliskich

Tematy tabu w przypadku zdrowia nie powinny istnieć. Przyznanie się do swoich problemów, jakkolwiek drobne i błahe by nam się nie wydawały, to żaden wstyd. Ma to na celu przede wszystkim wyrzucenie swoich emocji i zrzucenie z siebie niepotrzebnego balastu. Można to zrobić za pomocą długopisu lub klawiatury, ale także warto otworzyć swoje usta do kogoś bliskiego. W wielu przypadkach nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele osób dookoła mamy chętnych do wysłuchania naszych życiowych rozterek. Nie zawsze takie rozmowy są usłane różami i mogą pojawić się łzy i bezsilność w trakcie takich wyznań, niemniej każdy z nas czasem potrzebuje się po ludzki wygadać. Warto także w niektórych sprawach uśmiechnąć się w stronę rodziny, dla której zawsze stanowimy niezwykle ważną część życia. Jeżeli nie chcemy obarczać bliskim tym brzemieniem, to możemy zawsze udać się do psychologa. To żaden wstyd.

Oderwanie się od rzeczywistości

Wielokrotnie takie problemy biorą się z braku jakichkolwiek aktywności, które mogłyby nieco odciążyć naszą głowę. Coraz więcej osób decyduje się na uprawianie sportu w momencie, kiedy brakuje im energii do życia. To pewnego rodzaju paradoks, ale wyczyszczenie głowy w trakcie godzinnego biegu lub intensywnych ćwiczeń na siłowni daje nam motywacyjnego kopa. Szczególnie popularny stał się jogging na świeżym powietrzu. Wiele regularnie biegających osób widzi zarówno poprawę zdrowia psychicznego, jak i sylwetki własnego ciała.