Instagram – jakie konta na nim znajdziesz?

Instagram – jakie konta na nim znajdziesz?

Instagram to aplikacja, w której znajdziesz profile wielu twórców i firm, dzielących się wartościowymi treściami.  Nie brakuje w nim również szeregu inspiracji, umożliwiających odkrycie w sobie nowych pasji i umiejętności, a także miejsca na rozrywkę. Jakie konta znajdziesz na Instagramie ? Czym się wyróżniają?

Konta tematyczne i poradnikowe

Chcesz wiedzieć, jak poradzić sobie z buntem 2-latka? A może, jak samodzielnie wydać książkę? Szukasz motywacji do zgubienia zbędnych kilogramów? Nie wiesz, jak przygotować się na daleką podróż? Na Instagramie znajdziesz szereg kont poradnikowych o różnej tematyce.

Bez względu na to, czy jesteś matką gromadki dzieci, czy chcesz rozwijać swoją zawodową karierę w konkretnej branży, czy przymierzasz się do samodzielnej budowy domu, wystarczy odpowiedni research w aplikacji i już będziesz mógł zobaczyć, jak radzili sobie inni i jakie wskazówki kierują do Ciebie. Wszelkie niepowodzenia, jakie Cię mogą spotkać, zweryfikujesz z ich poczynaniami, dzięki czemu nie będziesz czuł się samotnie w swoich działaniach. Poza tym ich doświadczenia i rady pozwolą Ci uniknąć wielu błędów.

Konta firmowe

Kolejnym rodzajem kont na Instagramie są konta firmowe. Są one dedykowane dla sprzedawców detalicznych, firm, marek i organizacji. Ich prowadzenie ma wspierać sprzedaż danych produktów lub usług. Rolki mają zazwyczaj charakter reklamowy, a tworzone posty są zsynchronizowane ze sklepem internetowym. Takie konta mają tzw. przycisk CTA, który umożliwia użytkownikowi bezpośredni kontakt z firmą poprzez telefon, e-maila lub wiadomość prywatną w aplikacji.

Na takich profilach pojawiają się często kody promocyjne na asortyment, dlatego, jeśli jesteś fanem konkretnej marki, warto ją dodać do obserwowanych. Korzystając z nich, z pewnością o wiele taniej uda Ci się zakupić np. kosmetyki, akcesoria dla dzieci czy ubrania. Poza tym firma, promując się, może organizować konkursy z nagrodami i przedsprzedaż swoich produktów.

Konta informacyjne i konta rozrywkowe

Instagram to także miejsce, gdzie można dowiedzieć się o najważniejszych zdarzeniach z dnia. Wszelkie konta informacyjne zbierają najważniejsze newsy i dzielą się nimi z użytkownikami na bieżąco w postaci postów i rolek. Dzięki temu nie musisz tracić czasu na przeglądanie wielu portali informacyjnych w Internecie.

Odbiorcy social mediów często poszukują w nich również rozrywki. Wesołe zdjęcia i  zabawne posty nie tylko śmieszą, ale i intrygują. Nierzadko można natknąć się na konta, które dostarczą codziennej dawki śmiechu. Żartobliwe memy i krótkie filmiki potrafią poprawić humor na cały dzień.