Impreza firmowa – jak ją zorganizować?

Impreza firmowa – jak ją zorganizować?

Wbrew pozorom, w dzisiejszych czasach pracownicy patrzą na zdecydowanie więcej aspektów, niż tylko i wyłącznie wysokość swojej pensji. Poza benefitami w postaci opieki medycznej lub karnetów sportowych po niższych cenach, powinno się także zwracać uwagę na kwestie związane z integracją. Impreza firmowa organizowana przez pracodawcę to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu jesteśmy w stanie bez najmniejszych problemów zintegrować grupę.

Pod gołym niebiem

Miesiące wiosenne oraz letnie znakomicie nadają się na organizację wydarzenia plenerowego. Oczywiście możemy wymyślić takie spotkanie w styczniu lub lutym, jednak bez wątpienia nie będzie miało one zbyt dużego poklasku wśród kadry. Cieplejszy okres w ciągu roku nada się do tego idealnie. Jesteśmy w stanie wybrać dwa najbardziej popularne terminy. Pierwszy z nich to popołudnie od razu po pracy, a drugi to sobota, w trakcie której możemy zacząć nieco wcześniej. Warto zaopatrzyć się w parasole firmowe. Mogą one chronić nie tylko przed deszczem, ale także potencjalnym upałem oraz silnymi podmuchami wiatru.

Nagrody rzeczowe

Integracja powinna mieć mniej lub bardziej zarysowany plan działania. Aby wzmocnić więzi, bardzo dużą popularnością cieszą się rozmaite konkursy. Wśród nich warto wyróżnić pub quiz. Jak sama nazwa wskazuje, początkowo była to gra przeznaczona do spędzania czasu przy piwie w barach. Polega ona na stworzenie kilkuosobowych drużyn, mających odpowiadać na pytania z absolutnie różnych, czasami nieoczywistych zagadnień. W przypadku integracji firmowych także świetnie sprawdzi się właśnie takie rozwiązanie. Aby nieco bardziej zmotywować tych najbardziej sceptycznych, zawsze mamy możliwość wyboru atrakcyjnych nagród. Może być to na przykład obudowa na telefon w formie etui. iPhone 14 cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością, szczególnie przy pakietach firmowych.

Poznanie na nowo

W dobie pracy zdalnej nie każdy pracownik spędza czterdzieści godzin w tygodniu w biurze. Nie da się ukryć, że jest to pewnego rodzaju utrudnienie przy okazji integracji zespołu. Nawet rozmowy na internetowych komunikatorach nie są idealnym zamiennikiem w tego typu sytuacjach. Właśnie z tego powodu imprezy integracyjne są tak istotne – dzięki nim mamy okazję poznać swoich kolegów z pracy w zupełnie innym świetle.