Lidl US podpisał umowę o przejęciu 27 sklepów Best Market w Nowym Jorku i New Jersey i przekształca je w sklepy Lidl.

Ostatni ruch Lidla rozszerzy jego obecność w USA i utoruje drogę do wejścia na nowy rynek na Long Island.

„Najlepszy rynek odegrał niezwykle pozytywną rolę w tej dziedzinie i cieszymy się, że będziemy współpracować z najlepszymi pracownikami rynku, aby wykorzystać ten sukces” – powiedział Johannes Fieber, dyrektor generalny Lidl US.

„Cieszymy się, że możemy rozszerzyć działalność na wiele wspaniałych społeczności na Long Island i w okolicach Nowego Jorku oraz wprowadzić więcej klientów do naszego prostego i skutecznego podejścia do zakupów spożywczych, co będzie oznaczać wysoką jakość i ogromne oszczędności dla większej liczby kupujących”.

Niemiecki sklep spożywczy powiedział w oświadczeniu, że proces przejściowy rozpocznie się w 2019 r. I będzie obejmował odnawianie, reinwestowanie i reflagowanie sklepów Best Market w miarę przechodzenia do sklepów Lidl.

Gigant supermarketów zatrzyma wszystkich obecnych pracowników Best Market i zaoferuje im płace i świadczenia równe lub lepsze od ich bieżących wynagrodzeń w rodzinnym sklepie spożywczym w USA. Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w ciągu najbliższych kilku miesięcy, ale szczegóły transakcji nie zostały ujawnione.

„Dzisiaj jest świetny dzień dla Long Island, naszego zespołu Best Market i naszych cenionych klientów w New Jersey i Nowym Jorku”, powiedział Aviv Raitses, współwłaściciel Best Market. „Współpraca z firmą Lidl przy tej transakcji zapewnia naszym pracownikom bezpieczną przyszłość dzięki rosnącemu sklepowi spożywczemu i kontynuuje wspaniałą tradycję, którą rozpoczęliśmy ponad 20 lat temu. „

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *