Brytyjski gigant supermarketów Tesco eksperymentuje z nowymi sposobami zachęcania klientów do recyklingu, wprowadzając na rynek odwrotne automaty sprzedające, które płacą klientom za każdą zwróconą butelkę z tworzywa sztucznego.

Maszyny do recyklingu w sklepie są testowane w wybranych sklepach w Borehamwood, Swansea, Edynburgu, Manchesterze i Birmingham. Pierwsza maszyna otwarta dla klientów w Borehamwood wczoraj i płaci 10 pensów za każdą butelkę zwróconą.

Ponadto klienci Tesco będą mogli ponownie wykorzystać własne plastikowe pojemniki wielokrotnego użytku, kupując mięso, ser lub ryby z delikatesów i liczników ryb w brytyjskich sklepach od 3 października. Aby ograniczyć jednorazowe plastikowe torby, produkty będą ważony i zawijany w nadający się do recyklingu papier, a następnie umieszczony w pojemniku klienta za pomocą etykiety cenowej umieszczonej na papierze.

Na początku tego roku Tesco ogłosiło zamiar uproszczenia liczby materiałów wykorzystywanych w opakowaniach, aby ułatwić recykling. Podkreślono także wyzwania związane z posiadaniem różnych systemów zbiórki w różnych obszarach władz lokalnych, co powoduje, że ponowna sprzedaż jest kosztowna i dezorientująca dla klientów.

Jason Tarry z Wielkiej Brytanii i dyrektor generalny ROI powiedział, że inicjatywy dotyczące recyklingu są krokiem we właściwym kierunku.

„Jesteśmy już zaangażowani w eliminowanie jednorazowych tworzyw sztucznych wszędzie tam, gdzie możemy i upraszczamy recykling dla klientów. Dziś jest kolejny krok w tym kierunku

„Wiemy jednak, że handel detaliczny, producenci i rząd będą musieli współpracować, aby osiągnąć postęp. Nalegalibyśmy, aby rząd wprowadził jednolite, ogólnopolskie podejście do zbierania odpadów, które znacznie ułatwiłoby recyklingowi ludzi „, powiedział Tarry.

Do 2025 r. Tesco planuje, aby wszystkie opakowania były w pełni nadające się do recyklingu lub kompostowania, aby zapewnić, że cały papier i tektura będą w pełni zrównoważone i dąży do zmniejszenia o połowę wagi opakowań w porównaniu do poziomów z 2007 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *