Meksykańska marka piwa Corona podejmuje działania mające na celu zmniejszenie zanieczyszczenia morskimi tworzywami sztucznymi poprzez wprowadzenie sześciopakowych pierścieni bez plastiku.

Przyjazne dla środowiska opakowanie, które będzie testowane na wybranych rynkach, jest częścią zobowiązania marki do zostania liderem branży w zakresie zrównoważonych opakowań.

Pierścienie bez tworzyw sztucznych są wytwarzane z biodegradowalnych włókien pochodzenia roślinnego, z mieszanki odpadów ubocznych i materiałów nadających się do kompostowania. Pozostawione w środowisku rozpadają się na materiał organiczny, który nie jest szkodliwy dla dzikiej przyrody.

Standardowe pierścienie z tworzywa sztucznego są wykonane z polietylenu ulegającego biodegradacji, który zmniejsza się, jeśli nie zostanie poddany recyklingowi.

Podczas gdy większość plastikowych pierścieni nadaje się do recyklingu, większość tworzyw sztucznych, które kiedykolwiek powstały, nie została poddana recyklingowi, a wiodące marki, takie jak Corona, wykorzystują w pełni inne opcje.

Na początku tego roku firma Carlsberg wprowadziła pakiet Snap Pack, który skleja puszki w miejsce typowych pierścieni z tworzywa sztucznego. Carlsberg powiedział, że zmniejszy ilość plastiku używanego w tradycyjnych opakowaniach zbiorczych nawet o 76 procent.

Corona przeprowadzi pilotaż pierścieni w ojczyźnie marki w Meksyku na początku roku, planując przetestowanie w Wielkiej Brytanii w przyszłym roku.

Corona współpracuje z Parley for the Oceans, aby pomóc chronić światowe oceany i plaże przed zanieczyszczeniami z plastiku morskiego, zobowiązując się do ochrony 100 wysp do roku 2020. Corona przyjęła Parly A.I.R. Strategia nie tylko „unikania” i „przechwytywania” plastiku w jak największym stopniu, ale także pomagania w „przeprojektowywaniu” rozwiązań wykorzystujących materiał.

„Plaża jest ważną częścią DNA Corony i współpracujemy z Parleyem, aby rozwiązać problem na linii frontu, gdzie gromadzi się plastik” – powiedział Evan Ellman, dyrektor Corona Better World. „Dostrzegamy również wpływ globalnej marki, takiej jak Corona, na branżę, a przy wsparciu firmy Parley, poszukujemy rozwiązań skalowalnych, takich jak sześciopakowe pierścienie bez plastiku, które mogą stać się nowym standardem, aby uniknąć plastiku na dobre.”

Od rozpoczęcia partnerstwa w 2017 r. Corona i Parley przeprowadziły ponad trzysta oczyszczeń w ponad 15 krajach, w tym na Malediwach, w Meksyku i Australii. Wolontariusze zgromadzili ponad trzy miliony funtów plastikowych odpadów od czasu rozpoczęcia projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *