Corona nawiązała współpracę z organizacją morską „Parley for the Oceans” w ramach krajowej inicjatywy edukacyjnej i rekrutującej Australijczyków w celu zmniejszenia zanieczyszczenia plastiku na kultowych plażach tego kraju.

Dziś duet wydał nowy film dokumentalny we współpracy z National Geographic, z nigdy wcześniej nie widzianymi zdjęciami o morskim kryzysie morskim w Australii.

Dokument ten daje wgląd w epidemię uderzającą w dalekowschodnie Queensland Australii, gdzie na każdy kilometr linii brzegowej można znaleźć około tony plastikowych szczątków.

Grupa konserwatorów oceanów i naukowców, w tym biolog morski i informator naukowy, Laura Wells; dobrze znany fotograf, Michaela Skovranova; i dyrektor Parley w Australii, Christian Miller, przeprowadził pierwszą misję rozpoznawczą w dalekiej północy Queensland, aby ujawnić wpływ 1 580 kg plastikowych odpadów na australijskie oceany co godzinę.

Podczas premiery filmu dokumentalnego w Sydney w czwartek wieczorem pojawiły się wyraźne przesłanie do firm FMCG, aby zaproponowały lepsze rozwiązania, które pomogą zapobiec dalszemu kryzysowi. Glony i grzyby były jednymi z alternatywnych opakowań opakowaniowych proponowanych zamiast plastiku.

„Spójrz na proces wewnętrzny i miejsce, w którym mogą coś zmienić. Zaczyna się od góry w dół, ale jeśli masz etos osadzony w twojej firmie, wszyscy są gotowi do naśladowania – powiedział Wells.

Corona i Parley ogłosiły krajowe sprzątanie plaży (obejmujące 16 plaż) i serię edukacyjną „Wolontariusze dla oceanu”.

National Geographic będzie premierowy dokument „Corona x Parley Protecting Paradise „o 20:30 w niedzielę 27 stycznia. Pełen długometrażowy dokument zostanie udostępniony na stronie National Geographic od 29 stycznia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *