Dzisiejsi nastolatkowie dorastają w warunkach bardzo dynamicznego rozwoju świata elektronicznego, więc nie powinno dziwić, że stanowią największą grupę osób kupujących przez internet. Raport styczniowy aplikacji Cashap pokazuje 50 produktów najczęściej wybieranych przez nastoletnich.

Ciekawy jest fakt, iż większość produktów kupowanych przez nastolatków wynika z miłości do metek. Oczywiście, ważny jest dla nich przede wszystkim styl i oryginalność oraz chęć przynależenia do grupy. To ona sprawia, że młodzi ludzie, którzy chodzą do sklepów w gronie znajomych, ponieważ traktują to jako rozrywkę.

„Lista najpopularniejszych produktów w Cashap pokazuje, że kiedy sama transakcja przestaje być problemem, bo nie wymaga posiadania karty ani konta, nastolatkowie także niewielkie, codzienne zakupy chcą realizować w sieci”– tłumaczy Kaleńska-Jaśkiewicz, CEO Cashap.

Jak pokazują badania, dzieciaki stosunkowo rzadko kupują coś spoza kategorii mody, rozrywki i jedzenia. Zakupy z tej ostatniej kategorii robi raczej w realu. Natomiast, jeżeli już robi zakupy w sieci, to często cały proces musi finalizować za niego rodzic, który ma konto w banku. Co najczęściej kupują nastolatkowie? Na liście znalazły się designerskie plakaty, kosmetyki, słuchawki, deski, gadżety i kubki ze śmiesznymi napisami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *