Co czeka nas w szkole aktorskiej?

Co czeka nas w szkole aktorskiej?

Bardzo dużo młodych ludzi inspiruje się osobami, które pewnego razu zobaczyli na ekranie telewizora lub na deskach teatru. Nie da się ukryć, że taka motywacja jak śledzenie kariery artysty daje pewnego kopa, który może zaprocentować w przyszłości. Warto zwrócić uwagę na to, z czym będzie trzeba się zmierzyć przy okazji nauki bycia aktorem.

Praca z rekwizytami

Na pierwszy rzut oka znacząca większość efektów specjalnych jest przygotowywana w specjalnych programach komputerowych. Z pewnością jest to prawda, jednak nie należy zapominać o dużym wkładzie samych aktorów. To właśnie oni są w stanie sprawić, że te sceny wyglądają najbardziej autentycznie z możliwych. Widać to wyraźnie przy okazji rekwizytów w danych filmach. Gigantyczną popularnością w Polsce cieszą się kryminalne produkcje, szczególnie te powstające w oparciu o skandynawskie powieści. Worek na zwłoki czy też autentyczna broń bez nabojów to zaledwie kilka z wielu rozmaitych akcesoriów, z którymi po prostu trzeba nauczyć się radzić. Nie można jednocześnie zapominać o samej grze aktorskiej - esencji każdego filmu oraz spektaklu teatralnego.

Poświęcenie dla roli

Russel Crowe kilkanaście lat temu w przeciągu roku musiał przygotowywać się do dwóch ról. Pierwsza z nich przedstawiała informatyka z otyłością, natomiast druga rzymskiego gladiatora. Nietrudno się domyślić, że do inscenizacji walki w Koloseum potrzeba było stalowych mięśni w celu oddania w pełni starożytnego klimatu. Aktor musiał przejść naprawdę katorżniczy plan treningowy oraz rygorystyczną dietę, aby móc wystąpić jako niewolniczy wojownik na ekranie. Musicie zdawać sobie sprawę, że Was również mogą czekać wyrzeczenia. Nie muszą być one jednak aż tak drastyczne. Bardzo często sceny kręcone są w środku nocy, co w dużej mierze utrudnia funkcjonowanie na co dzień - praca w nocy nie oznacza przełożenia lekcji córki czy syna.

Wsparcie największych

Szkoły aktorskie w pewnym sensie zrzeszają w swoich progach elitarne grono. Osoby uczące studentów maczały palce w sukcesach największych gwiazd kina oraz teatru. Dlatego właśnie bardzo często zajęcia są prowadzone właśnie przez profesjonalnych aktorów. Nie rzadko osoba stanowiąca inspirację dla młodych adeptów mogła pośrednio przygotowywać ich do pierwszej roli. Z tego powodu warto czerpać garściami z ich doświadczenia. Czasami będą oni wymagający, jednak w żadnym stopniu nie powinno to zniechęcić młodych studentów. Delikatny bat nad głową ma na celu motywację, a nie podcięcie skrzydeł. Warto o tym pamiętać, szczególnie w trudniejszych momentach.