Od jakiegoś czasu w internecie możemy natrafić na reklamy prezentujące metody płatności Blik w Biedronce, informacji tej próżno szukać na stronie Biedronki czy Polskiego Standardu Płatności – właściciela Blik. Według cashless.pl informacja jest potwierdzona oraz prawdopodobnie wystartuje w najbliższy wtorek (18.09.2018).

Wprowadzenie płatności Blikiem nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, ponieważ terminale w sieci sklepów Biedronka obsługuje bank Pekao, który w tym roku nawiązał współpracę z Polskim Standardem Płatności. Dzięki nawiązanej umowie Blik trafił do aplikacji PeoPay oraz bankomatów Pekao.

Od 2013 roku klienci Biedronki mogli korzystać już z płatności mobilnych za pomocą usługi iKasa która działała w podobny sposób do Blika. Do wykonania płatności wymagała ona wygenerowania kodu i podania go kasjerowi. System ten nie przyjął się, a Biedronka była jedynym sklepem który obsługiwał ten system. Na początku tego roku Biedronka jednak wycofała ofertę. Teraz wprowadza w to miejsce Blika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *