Johnson & Johnson (J & J) postanowił zapewnić konsumentów, że ich puder dla niemowląt jest bezpieczny w użyciu po raporcie Reutersa, który twierdził, że gigant towarów konsumpcyjnych od dziesięcioleci używa azbestu w swoich produktach.

Firma odpowiedziała pełno-stronicowymi ogłoszeniami prasowymi broniącymi swoich produktów i praktyk, filmów online, wywiadów telewizyjnych i strony poświęconej faktom na temat talku.

Odpowiedź mogła uspokoić niektórych inwestorów, ponieważ akcje we wtorek wzrosły o 1,0 procent, po prawie 13-procentowym spadku w ciągu dwóch dni po opublikowaniu raportu.

W filmie opublikowanym na stronach mediów społecznościowych firmy, prezes i dyrektor generalny J & J, Alex Gorsky twierdzi, że produkt jest bezpieczny i zawsze taki był.

„Wiemy, że nasz talk jest bezpieczny. Prawdę mówiąc, od ponad 100 lat J & J wie, że talk w proszku dla dzieci jest najczystszym, najbezpieczniejszym talkiem farmaceutycznym na świecie „- powiedział Gorsky.

„Od początku badań nad azbestem w talku, J & J’s Baby Powder nigdy nie zawierał azbestu” – powiedział Gorsky. Dodał, że regulatorzy „zawsze uważali nasz talk za wolny od azbestu”.

Raport Reutersa wykazał, że podczas gdy większość testów w ciągu ostatnich dziesięcioleci nie wykryła azbestu w produktach talku i talku J & J, testy jego proszku dla niemowląt przeprowadzane przez naukowców z Mount Sinai Medical Center w 1971 r. I Rutgers University w 1991 r., a także laboratoria dla skarżących w sprawie raka, znaleziono niewielkie ilości azbestu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *