Australia staje się coraz bardziej bezgotówkowym społeczeństwem, 81% Australijczyków woli płacić kartą, a co trzecia twierdzi, że są kupują produkty tylko kartami – zgodnie z nowym krajowym badaniem przeprowadzonym przez firmę płatniczą Square.

Australijscy konsumenci twierdzą, że płacenie kartą jest znacznie szybsze i wygodniejsze niż płacenie gotówką, a przeciętna osoba ma teraz mniej niż 60 dolarów w portfelu.

Szybka i łatwa technologia kranów doprowadziła także do bardziej negatywnego nastawienia konsumentów do firm gotówkowych, przy czym 41% społeczeństwa twierdzi, że całkowicie unika transakcji gotówkowych.

Australijski menedżer krajowy Square Ben Pfisterer twierdzi, że nieakceptowanie bezgotówkowych form płatności negatywnie wpływa na zyski dla firm tylko gotówkowych.

„Australia ma jeden z najbardziej zaawansowanych rynków płatności na świecie, w szczególności jeśli chodzi o bezkontaktowe, więc bycie w kasie tylko teraz nie oznacza, że ​​to się zmniejszyło” – powiedział Pfisterer.

„Prowadzenie działalności jest trudne i wymaga wiele wysiłku, aby przyciągnąć klientów, więc nie ma sensu, aby stracić sprzedaż, ponieważ nie pozwalasz im płacić tak, jak chcą.”

„Musimy obalić mit, że akceptowanie płatności kartą jest bardziej skomplikowane i kosztowne niż gotówka, ponieważ tak naprawdę istnieje bardzo realny koszt finansowy dla każdej firmy, która obsługuje i zarządza gotówką – i jest nawet większa dla tych, które są tylko gotówką” powiedział.

Badania Square pokazują również, że gotówka zarządzająca i bankowość kosztuje australijskie małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) ponad 200 godzin rocznie, co odpowiada minimalnemu kosztowi rocznego wynagrodzenia za pracę wynoszącego 8,7 miliarda USD.

Sześćdziesiąt procent australijskich małych i średnich przedsiębiorstw zgadza się, że kluczowym czynnikiem motywującym przejście na bezgotówkowe jest ograniczenie czasu poświęcanego pracownikom, oprócz preferencji klientów i zagrożeń bezpieczeństwa przy przechowywaniu gotówki na miejscu.

Ponad połowa ankietowanych właścicieli firm uznała, że ​​ich firmy prawdopodobnie staną się bezgotówkowe w przyszłości, a 35% uważa, że ​​przejście nastąpi w ciągu najbliższych pięciu lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *