7-Eleven wraz z partnerem Simply Cups ogłosili dwie australijskie inicjatywy recyklingowe.
Plastikowe słomki można teraz poddać recyklingowi w sklepie, a pierwszy na świecie kubek do kawy wielokrotnego użytku z kubków na wynos rCUP jest dostępny w sprzedaży.

Wraz z plastikowymi słomkami, Australijczycy mogą również przetwarzać opakowania kawy na wynos i kubki typu Slurpee w specjalnych pojemnikach w ponad 200 7-Eleven w Nowej Południowej Walii, Wiktorii, Queensland i Australii Zachodniej.

RCUP składa się z sześciu odzyskanych filiżanek do kawy, zebranych z programu Simply Cups w Wielkiej Brytanii. Jest w 100% szczelny i całkowicie izolowany, dzięki czemu gorące napoje dłużej pozostają ciepłe.
Rob Pascoe, założyciel Simply Cups, powiedział, że aby produkować rCUP lokalnie, społeczność musi poddawać recyklingowi kubki i słomki na wynos.

„Mamy nową współpracę z firmą, która opracowała najnowocześniejszą technologię recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych w plastikowym cieście podobnym do ciasta, który można przekształcić w nowe produkty, w tym rCUP, meble i zderzaki parkingowe. Ta opracowana lokalnie technologia jest pierwszą tego typu na świecie i aby ją dalej rozwijać, potrzebujemy pomocy społeczności, aby zutylizować kubki na wynos i plastikowe słomki „.

7-Eleven nawiązała współpracę z Simply Cups w marcu i rozpoczęła rewolucję w dziedzinie recyklingu, aby ratować kubki na wynos ze składowiska. Od czasu uruchomienia programu zebrano 1,48 miliona kubków i przekazano nowe życie jako tace szpitalne i inne produkty.
7-Eleven CEO Angus McKay powiedział, że sieć sklepów convenience zobowiązuje się do recyklingu i upcyklingu odpadów.

„Uważamy, że jesteśmy odpowiedzialni za objęcie przywództwa i znalezienie rozwiązania problemu plastiku na wysypisku. Problem tej wielkości wymaga wielu rozwiązań i chcemy doprowadzić do zmiany zachowania i pomóc ludziom w odpowiedzialnym pozbyciu się kubków i słomek na wynos. Naszym celem jest zmiana sposobu, w jaki społeczność myśli o recyklingu i widzieliśmy, że konsumenci wchodzą na pokład. Zachęcamy wszystkich Australijczyków do recyklingu dowolnych marek filiżanek na kawę lub słomek na wynos w specjalnie do tego przeznaczonych pojemnikach z recyklingu w sklepach 7-Eleven „

– powiedział McKay.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *