Carrefour podążając za trendami w żywieniu postanowił otworzyć ekologiczny sklep wyłącznie z produktami bio. Pierwszy ekologiczny sklep Carrefoura powstanie w Warszawie. Będzie skoncentrowany na produktach bio, wzorując się na handlowych doświadczeniach sieci w sprzedaży artykułów ekologicznych we Francji.

Wiadomo, że w tym roku powstanie jeden sklep pod szyldem Carrefour Bio. – Będzie to nasz poligon doświadczalny. Nie ukrywam, że od jego odbioru przez konsumentów będzie zależało, czy będziemy ten koncept rozwijać – przyznaje Rabatel.

Informacje na temat budowy sklepu w innych miastach są jeszcze nieoficjalne, lecz spekuluje się otwarcie bio sklepu w Poznaniu lub Gdańsku. Wiemy za to, że koncept sklepów eko ma być rozwijany we franczyzie.

Carrefour bardzo mocno stawia ostatnio na produkty bio. Na półkach jego sklepów są produkty pod kilkoma markami: Zdrowa Półka (produkty dietetyczne i dla diabetyków), Jakość z natury (kontrolowane na każdym etapie produkcji, bez GMO, dostępne wyłącznie w sklepach Carrefour). Oferuje również tzw. Wegański wybór, czyli 167 produktów spożywczych i 63 kosmetyki na bazie składników pochodzenia roślinnego. Zawiera również tzw. kontrakty farmerskie z polskimi dostawcami na świeże warzywa i owoce, pochodzące z lokalnych upraw i produkowane wyłącznie dla sklepów Carrefour.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *